خانه / ویژه کنکور / آخرین جزئیات از برگزاری کنکور ۹۸ هنرجویان فنی و حرفه‌ای

آخرین جزئیات از برگزاری کنکور ۹۸ هنرجویان فنی و حرفه‌ای

مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای درباره چگونگی برگزاری کنکور ۹۸ هنر آموزان این شاخه تحصیلی توضیح داد.

محسن حسینی مقدم مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛درباره وضعیت برگزاری کنکور ۹۸ هنرجویان فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: کارگروهی متشکل از ۲ مدیر کل از وزارت علوم، ۲ نفر از وزارت آموزش و پرورش و یک نفر از دانشگاه فنی و حرفه‌ای تشکیل شده است تا برای کنکور سال ۹۸ هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای تصمیم‌گیری کنیم.

وی ادامه داد: تا پیش از برگزاری جلسه شورای سنجش و پذیرش نتایج بررسی‌ها در کارگروه‌ را به این شورا اعلام می‌کنیم تا وضعیت کنکور ۹۸ هنرجویان مشخص شود.

حسینی مقدم با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش به دنبال اجرای طرح کاردانی پیوسته برای هنرجویان هستیم، تصریح کرد: طبق مأموریت اصلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای یعنی ادامه تحصیل هنرجویان فنی و حرفه ای در دانشگاه ‌فنی  حرفه ای مورد توجه است.

بررسی برای چگونگی پذیرش هنرجویان در دانشگاه

مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که در کارگروه به آن توجه داریم نحوه پذیرش هنرجویان در دانشگاه است که آیا با آزمون این فرایند انجام شود یا بدون آزمون آن را پیش ببریم چرا که سال گذشته تعدادی از رشته‌ها بدون برگزاری آزمون جذب دانشجو داشت.

وی تصریح کرد: در حال رایزنی با دانشگاه‌ هستیم تا ظرفیت‌ها برای پذیرش دانشجو را مشخص کنند از طرف دیگر ما هم خروجی‌های آموزش و پرورش را اعلام کنیم و بر اساس این اطلاعات تصمیم‌گیری کنیم تا ۱۱ رشته باقی مانده که پذیرش آن‌ها تاکنون با آزمون بوده است برای سال آینده چه سرنوشتی پیدا کند.

حسینی مقدم با اشاره به اینکه هر هفته چندین جلسه برای بررسی شرایط ظرفیت دانشگاه‌ها در قالب کارگروه مذکور تشکیل می‌شود، گفت: بر اساس این برنامه‌ریزی تا یک ماه آینده می‌توانیم وضعیت کنکور و ورود به دانشگاه هنرجویان فنی و حرفه‌ای را مشخص کنیم.

مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه خروجی‌های آموزش و پرورش در هر رشته کاملا مشخص است، تصریح کرد: این اطلاعات در اختیار دانشگاه فنی و حرفه‌ای قرار گرفته است و این دانشگاه هم قرار است با توجه به ظرفیت پذیرش دانشگاه‌هایشان تصمیم‌گیری کنند.

وی یادآوری کرد: البته باید  این موضوع را مد نظر داشته باشیم که آن چه سنجش به عنوان ظرفیت اعلام می‌کند ظرفیت دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌های غیر انتفاعی است که این ظرفیت در رشته‌های مختلف متفاوت است.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *