خانه / ویژه کنکور / اجرای طرح تات برای ۳۰ هزار سرباز

اجرای طرح تات برای ۳۰ هزار سرباز

قبادیان از اجرای طرح تات با هدف اشتغال پایدار برای ۳۰ هزار سرباز خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ برات قبادیان معاون آموزش و پژوهش وزارت صنعت در برنامه پرسشگر درباره چالش‌های مهارت‌آموزی در کشور گفت: آموزش‌های مهارتی در کشور به صورت رسمی و غیررسمی مورد توجه قرار می‌گیرد که در آموزش های غیر رسمی افراد با گذراندن دوره‌های مهارت آموزی کوتاه به توانمندسازی خود می‌پردازند اما در دوره‌های آموزش رسمی مدرک از سوی دانشگاه‌ها دریافت می‌کنند.

قبادیان افزود: تا سال ۹۵، ۴ میلیون نفر ساعت در آموزش‌های مهارتی شرکت می‌کردند و در سال ۹۶ این میزان به سه برابر افزایش یافت چرا که سال گذشته از کمک دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌ها، آموزش و پرورش و سایر نهادهای مربوطه کمک گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون در کشور دانشکده‌های‌ کاربردی همچون عباسپور برای آموزش دوره‌های رسمی شکل گرفته است، گفت: مشکلی از نظر موسسات آموزش رسمی مهارتی نداریم و در شرایط فعلی دو هزار و ۸۰۰ موسسه امکان خدمات رسانی دارند که این تعداد از موسسات آموزشی کشور چین با یک میلیارد جمعیت هم بیشتر است.

معاون آموزش و پژوهش وزارت صنعت با بیان اینکه وزارت صنعت برنامه‌های راهبردی را رهبری می‌کند، گفت: در بخش خصوصی بهترین‌ها جذب می‌شوند که در چرخه اشتغال فعالیت کنند و اکنون ما هم به دنبال جذب بهترین‌ها هستیم.

تقاضا محوری باید جایگزین عرضه محوری شود

قبادیان ادامه داد: یکی از مواردی که باید به آن توجه جدی داشته باشیم تقاضا محوری بودن جذب نیروی انسانی است اما اکنون بیشتر به جنبه عرضه محور بودن توجه داریم، همچنین آموزش عالی در قبال بیکار بودن دانشجویان مسئولیتی نمی‌پذیرد.

وی افزود: هرچند در این دولت سعی شده تا دانشگاهها پذیرش خود را بر مبنای تقاضای جامعه انجام دهند، اما مشکل اینجاست که در این مجموعه نیروی خوبی برای مأموریت‌های خاص تربیت نکردیم و هدفمند تقاضای سایر نهادها در آموزش عالی دنبال نمی‌شود.

معاون آموزش و پژوهش وزارت صنعت یادآور شد: اکنون صد هزار بنگاه صنعتی، تجاری و معدنی داریم که نیمی از آنها در هزار شهرک قرار گرفته‌اند و آموزش‌هایی را در کنار این کارخانه‌ها در این حوزه مورد توجه قرار دادیم همچنین طرح تات با هدف توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار از امسال با همکاری ستاد نیروهای مسلح برای سی هزار سرباز اجرایی می‌شود.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *