خانه / ویژه کنکور / افزایش مبلغ وام ازدواج دانشجویی

افزایش مبلغ وام ازدواج دانشجویی

یزدان مهر گفت: یکی از وام‌های اصلی صندوق رفاه، وام ازدواج است که مبلغ آن را افزایش داده‌ایم.

ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص افزایش وام ازدواج و تسهیلات این صندوق برای دانشجویان اظهار کرد: در مجموع این صندوق ۲۱ نوع وام دارد که متناسب با نیاز و شرایطی به دانشجویان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از وام‌های اصلی این صندوق، وام ازدواج است که قیمت آن را به ۲ میلیون تومان افزایش داده‌ایم و خوشبختانه توانسته‌ایم در کنار این نوع وام، وام ازدواج را هم افزایش دهیم.

پرداخت بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای خدمت‌رسانی به دانشجویان

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم اضافه کرد: در تابستان حدود ۶۷۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای ارتقاء خدمات رسانی به دانشجویان آماده پرداخت شد که با هم‌افزایی و حمایت دولت و افزایش درآمد اختصاصی صندوق و نیز بانک‌ها در تلاشیم تا این میزان تسهیلات تا ۱۳۰۰ میلیارد تومان افزایش ‌یابد. 

یزدان مهر تصریح کرد:  وام ودیعه مسکن نیز در تهران از ۷ میلیون تومان به ۱۴ میلیون تومان امسال افزایش یافته و در کلان شهرها از ۶ میلیون به ۱۲ میلیون تومان رسیده است.

وی در خصوص افزایش قیمت هزینه عتبات دانشجویان متاهل نیز گفت: هزینه وام عتبات دانشجویان را از ۳۰۰ تومان به یک میلیون و پانصد هزار تومان در سال گذشته و یک میلیون تومان برای افراد مجرد افزایش داده‌ایم.

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم در ادامه در خصوص اعتراض دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در خصوص نحوه دریافت وام دکتری گفت: اعتراضات این دانشجویان به تشکیل پرونده در بانک عامل بود تا وامشان را از صندوق دریافت کنند.

یزدان مهر تصریح کرد: در جلسه‌ای که با مسئولان صندوق رفاه دانشگاه داشتیم، این مشکل برطرف شد و وام دانشجویان پرداخت شد.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *