خانه / ویژه کنکور / افزایش ۴۰ درصدی پذیرش دانشجو در حوزه علوم اسلامی خواجه نصیر

افزایش ۴۰ درصدی پذیرش دانشجو در حوزه علوم اسلامی خواجه نصیر

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با ارائه گزارشی از وضعیت این حوزه از افزایش ۴۰ درصدی معرفت جو برای سال تحصیلی جدید خبرداد.

علی منصوریان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های حوزه علوم اسلامی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، گفت: ثبت نام معرفت جویان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، همزمان با ورودی های جدید صورت می گیرد.

آغاز ثبت نام حوزه علوم اسلامی دانشگاه خواجه نصیر ۲۵ شهریور

وی ادامه داد: ثبت نام برای دانشجویانی که در فضای دانشگاهی بوده و در حال حاضر در سال های دوم یا سوم قرار دارند، در مقاطع مختلف دیگر نیز انجام می شود، ولی در حال حاضر تمرکز ما بر روی دانشجویان جدید الورود است و ثبت نام آنان تقریبا ۲۵ الی ۳۱ شریورماه انجام می شود.

آغاز کلاس ها از اول مهرماه

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی خاطرنشان کرد: کلاس های این دوره از اول مهر ۹۷ آغاز خواهد شد و سرفصل های علمی که حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در دستور کار دارد و مباحثی که از قبل بوده، ارائه خواهد شد.

اولویت جذب با دانشجویان بومی

وی تاکید کرد: اولویت در جذب با دانشجویان بومی است البته اگر معرفت جویی خارج از دانشگاه هم متقاضی باشد، پذیرش می شود ولی بیشتر اولویت با جذب معرفت جویان بومی است.

مصاحبه به معنای گزینش نداریم

منصوریان افزود: معمولا برای جذب معرفت جویان، مصاحبه به معنای گزینش نداریم ولی گپ دوستانه با متقاضیان داریم تا با فضای فکری معرفت جویان آشنا شویم، اینکه چقدر این معرفت جویان زمینه معرفتی دارند، چقدر نیاز به تقویت و هدایت دارند تا اندازه ای این موارد سنجیده می شود.

برگزاری کلاس های درس آخر هفته

وی خاطرنشان کرد: کلاس های این دوره پنج شنبه ها برگزار می شود و در کنار کلاس های درس اردوهایی نیز برای تقویت و ترمیم کاسی ها برگزار می شود.

دانشجویان کارشناسی بیشترین مقاضیان حوزه علوم اسلامی

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی افزود: بیشتر متقاضیان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خواجه نصیر الدین طوسی را دانشجویان مقطع کارشناسی تشکیل می دهند ولی متقاضیان کارشناسی ارشد نیز کم نیستند.

افزایش ۴۰ درصد پذیرش معرفت جو درسال جاری

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۰۰ نفر در حوزه پذیرش شدند، امسال پیش بینی ما این است که با افزایش ۴۰ درصدی روبرو باشیم.

منصوریان درباره اساتید حوزه علوم اسلامی این دانشگاه گفت: اساتیدی که مشغول فعالیت هستند از اساتیدی انتخاب شده‌اند که هم فضای  حوزه و هم فضای دانشگاه را درک کرده اند.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *