خانه / ویژه کنکور / برگزاری آزمون دکتری رشته‌های علوم پزشکی ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت

برگزاری آزمون دکتری رشته‌های علوم پزشکی ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از گنجانده شدن درس استعداد تحصیلی در آزمون دکترای تخصصی (PhD) وزارت بهداشت برای اولین بار خبرداد و از داوطلبان خواست در پاسخ به سئوالات دقت کنند و سوالات استعداد تحصیلی را از شماره ۱۷۰ در پاسخ نامه تکمیل کنند.

به گزارش ایسنا، محمد حسین پورکاظمی با اشاره به اینکه آزمون دکترای تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پزشکی روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ برگزار می شود، گفت: امسال برای اولین بار درس استعداد تحصیلی به دروس آزمون برای همه رشته‌ها اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: به دلایل مختلفی دفترچه درس استعداد تحصیلی به صورت جداگانه به داوطلبین ارائه می شود. یعنی داوطلبان ابتدا دفترچه مربوط به دروس اختصاصی رشته خود را دریافت می کنند و پس از آن، یک دفترچه استعداد تحصیلی به آنها ارائه خواهد شد.

مشاور معاون آموزشی در امور سنجش آموزش پزشکی گفت: دروس تخصصی ضریب ۴ و درس استعداد تحصیلی ضریب ۱ دارد  بنابراین این درس، در دفترچه جداگانه ای آمده است.
وی افزود: علاوه بر این، تعداد سئوالات اختصاصی در رشته های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال برخی رشته ها ۷۰، برخی ۹۰ سوال دارند و رشته ای نیز ۱۷۰ سئوال اختصاصی دارد و علت اینکه برای استعداد تحصیلی دفترچه جدا ارائه می شود، همین موضوع است.

به گزارش وبدا،‌ پورکاظمی گفت: لازم است داوطلبان دقت داشته باشند زمانی که پاسخ به سئوالات اختصاصی را به اتمام رساندند، پاسخ به سئوالات استعداد تحصیلی را آغاز کنند و پاسخ این سئوالات را در پاسخنامه از سوال شماره ۱۷۰ به بعد شروع نمایند. یعنی به عنوان مثال اگر رشته ای ۹۰ سوال اختصاصی دارد، داوطلبان پاسخ ۹۰ سوال را در پاسخنامه وارد کنند و از سئوال ۹۰ تا ۱۷۰ خالی بماند و پاسخ سئوالات استعداد تحصیلی را از شماره ۱۷۱ شروع کنند. 


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *