خانه / ویژه کنکور / تسهیلات دانشگاه خواجه نصیر برای دانشجویان نیازمند

تسهیلات دانشگاه خواجه نصیر برای دانشجویان نیازمند

خوشنود از راه اندازی صندوق قرض الحسنه دانشگاه خواجه نصیر برای دانشجویان نیازمند خبر داد.

عبدالمجید خوشنود معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛درباره تاسیس صندوق قرض الحسنه دانشگاه برای دانشجویانبا شرایط خاص و معلول گفت: صندوق قرض الحسنه‌ای به تازگی به وسیله هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی خواجه نصیر تاسیس شده است و تا یک ماه آینده اجرایی می‌شود؛ این صندوق ذیل نظر معاونت دانشجویی و معاونت اداری مالی دانشگاه، تسهیلات وام از بانک را برای دانشجویان متقاضی که دارای معلولیت های جسمی یا مشکلات مالی هستند، فراهم می‌کند.

وی افزود: وامی که از طریق این صندوق در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد کاملا قرض الحسنه است ومبلغ آن بر حسب موجودی صندوق و نیازهای دانشجویان متقاضی تعیین می‌شود؛ سایر وام‌های دانشگاه از قبیل وام تحصیلی، ودیعه مسکن دانشجویان متاهل و دانشجویان دکتری توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری و صندوق رفاه دانشجویی در اختیار دانشجویان متقاضی قرار می‌گیرد.

 تعداد دانشجویان متاهل و متقاضی خوابگاه بیش از ظرفیت موجود

خوشنود بیان کرد: دانشگاه صنعتی خواجه نصیر ۳ مجموعه خوابگاهی را برای دانشجویان متاهل درنظر گرفته است؛ تعداد متقاضیان خیلی بیشتر از ظرفیت موجود است ولی دانشگاه تلاش دارد در قالب ۳ مجموعه دانشگاهی دانشجویان را اسکان دهد. دانشجویان متاهل همچنین می توانند از وام ودیعه مسکن که از طریق صندوق رفاه در اختیار آنها قرار می‌گیرد، بهره ببرند.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر افزود: تمام دانشجویان ورودی جدید اسکان پیدا کرده‌اند و از این نظر مشکلی نداریم؛ در حال حاضر به جز دانشجویانی که در حومه تهران هستند یا دانشجویان فارغ التحصیل و در آستانه فارغ التحصیلی، متقاضی واجد شرایط برای اسکان دانشجو در خوابگاه نداریم.

تاکید دانشگاه بر بیمه حوادث دانشجویان

وی گفت: بیمه دانشجویان یکی از ضروریات دانشجویی است و طبق روال گذشته بیمه حوادث در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد؛ دانشگاه درحال بررسی عملکرد شرکت بیمه گذار سال گذشته است ودر صورت تایید عملکرد آن قرارداد شرکت بیمه گذار به مدت یک سال تمدید می‌شود.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *