خانه / ویژه کنکور / تکلیف سنوات تحصیلی دانشجویان دانشگاه تهران مشخص شد

تکلیف سنوات تحصیلی دانشجویان دانشگاه تهران مشخص شد

معاون آموزشی دانشگاه تهران از تعیین تکلیف میزان سنوات تحصیل دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده میزان سنوات دانشجویان دروه کارشناسی از ۸ به ۹ نیم سال کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین حسینی در جلسه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه تهران به آخرین تصمیمات این دانشگاه در خصوص سنوات تحصیلی دانشجویان اشاره کرد و گفت: مطابق با آئین‌نامه سنوات مجاز برای دوره کارشناسی ۸ نیمسال تعیین شده است که دانشجویان موظف بودند در دروسی که مردود می‌شدند، شهریه پرداخت کنند که البته در جلسه هیأت امنای دانشگاه تهران این مورد را حذف کردیم و پیشنهاد دادیم که نیم‌سال نهم معاف از شهریه اعلام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تحصیل دانشجویان در دوره‌هایی که ۹ نیمساله تعریف شده است نیمسال دهم معاف از شهریه خواهد بود.

دکتر حسینی با اشاره به مصوبه هیأت امنای دانشگاه تهران در خصوص سنوات دوره‌های ارشد و دکتری دانشجویان این دانشگاه نیز گفت: سنوات دانشجویان دوره کارشناسی ارشد نیم سال پنجم و در مقطع دکترا نیم‌سال دهم معاف از شهریه هستند. نیم‌سال ششم در دوره کارشناسی ارشد با پرداخت شهریه محقق می باشد ولی نیازی به طرح این موضوع در کمیسیون موارد خاص نیست.

دکتر حسینی با اشاره به موضوع نظام وظیفه دانشجویان دانشگاه تهران نیز گفت: در مورد وضعیت سربازی دانشجویان در بسیاری از موارد به شرط اخذ مجوز از نظام وظیفه اجازه ادامه تحصیل به دانشجو داده می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه در خصوص برگزاری کلاس‌های آزاد در پردیس‌ها نیز افزود: در برخی از پردیس‌ها مانند پردیس هنرهای زیبا کلاس‌های آموزشی آزاد برگزار می‌شود که در مقررات آمده است که برگزاری این دوره‌ها به‌هیچ وجه نباید اختلالی در برنامه‌های اصلی دانشجویان ایجاد کند و اگر غیر از این باشد این مسئله از سوی مسئولان پیگیری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در ادامه این نشست دکتر حسن به‌نژاد معاون دانشجویی دانشگاه تهران به برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه اشاره کرد و اظهار کرد: با توجه به محدودیت زمانی و تداخل برخی برنامه‌ها،‌ این انتخابات با کمی تأخیر پنجم خرداد  ۹۷  در ۱۰ واحد دانشگاه برگزار می شود.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *