خانه / ویژه کنکور / جعل کلید سوالات آزمون برای دفترچه کنکوری که وجود ندارد

جعل کلید سوالات آزمون برای دفترچه کنکوری که وجود ندارد

در حالی پاسخنامه ها و کلیدهایی با عناوین دروغین «کلید کنکور ۹۷» در فضای مجازی منتشر شده است که دفترچه سئوالاتی برای این کلیدها وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، کنکور سراسری ۹۷ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های مختلف و در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر، علوم تجربی و زبان های خارجی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه ۹۷ با حضور یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر در ۳۷۵ شهرستان و ۴۷۹ حوزه امتحانی و ۲۲ کشور خارجی و ۲۵ حوزه امتحانی خارج از کشور برگزار شد.

در ساعات پس از برگزاری آزمون، دفترچه سئوالات آزمون گروه های علوم ریاضی و علوم انسانی در ساعت ۱۵ بعدازظهر پنجشنبه ۷ تیر، دفترچه سئوالات آزمون گروه آزمایشی هنر در ساعت ۲۱:۳۰ پنجشنبه ۷ تیر، دفترچه سئوالات آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی در ساعت ۱۴ جمعه ۸ تیر و دفترچه سئوالات آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی در ساعت ۲۰ جمعه ۸ تیر در سایت سازمان سنجش منتشر شد.

در حالی که از قبل از برگزاری آزمون زمان انتشار دفترچه سئوالات آزمون و کلید سئوالات اطلاع رسانی شده بود، در دو روز اخیر برخی تصاویر در فضای مجازی و کانال های سودجو منتشر شده که اعلام می کند کلید سئوالات آزمون لو رفته است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که پیش از این زمان انتشار کلید آزمون مشخص بود و کلید اولیه کنکور سراسری سال ۹۷ برای داوطلبان داخل کشور از ساعت ۲۱ یکشنبه ۱۰ تیرماه ۹۷ و برای داوطلبان خارج از کشور از بعدازظهر روز چهارشنبه ۱۳ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

نکته مهم در جعل کلید و پاسخنامه ای که عنوان شده و شاید از دید بسیاری پنهان مانده است این است که بر اساس برگه راهنمای آزمون سراسری سال ۹۷ به هر یک از داوطلبان گروه های پنجگانه یک پاسخنامه و دو دفترچه آزمون عمومی (شماره یک) و آزمون اختصاصی (شماره ۲) در قالب دو بسته نایلونی داده شده و دفترچه های  ۱ عمومی و اختصاصی تمامی داوطلبان شخصی سازی شده است و شماره داوطلبی و نام و نام خانوادگی آنها بر روی آن درج شده است و با C، D، E، F مشخص شده اند.

اما در تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده است ادعا می شود که دفترچه سئوالات کنکور با کدهای A و B و C و D منتشر شده است! این در حالی است که امسال در کنکور ۹۷ اصلا دفترچه هایی با کد A و B تهیه نشده است که دفترچه سئوال آن و یا کلید مربوط به کدهای A و B منتشر شود.

در واقع کدهای جعلی با عناوین A، B، C و D منتشر شده اند و برای دفترچه هایی عنوان شده اند که اصلا وجود خارجی ندارند.

سازمان سنجش سئوالات آزمون سراسری سال ۹۷ را حدود دو ساعت پس از پایان آزمون هر یک از گروه های آزمایشی بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده منتشر کرده است و امکان دسترسی رایگان و سریع تمامی داوطلبان به سئوالات وجود دارد و هر داوطلب می تواند با مشاهده سئوالات درصدی احتمالی از پاسخ دهی خود را بسنجد.

در این باره وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش با اشاره به روند سالم برگزاری کنکور سراسری سال ۹۷ تاکید کردند که کنکور در این دوره در کمال صحت و امنیت برگزار شده است.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *