خانه / ویژه کنکور / دانشگاه بین الملل قزوین در ردیف ۵۳ دانشگاه موثر جهان

دانشگاه بین الملل قزوین در ردیف ۵۳ دانشگاه موثر جهان

قزوین- معاون پژوهشی وفنآوری دانشگاه امام خمینی قزوین گفت: دانشگاه امام باافزایش سرانه مقاله علمی و کسب جایگاه بین المللی در ردیف ۵۳ دانشگاه موثر جهان در امور پژوهشی و تحقیقاتی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زندیه به مناسبت ۲۵  آذر روز پژوهش در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که ظهر سه شنبه در محل ساختمان مرکزی دانشگاه بین الملل امام خمینی قزوین برگزار شد اظهارداشت: آیین تجلیل از پژوهشگران برگزیده استان روز دوشنبه ۱۹ آذر ماه در تالار علامه دهخدای دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار می شود.

وی بیان کرد: این مراسم به مناسبت روز دانشجو و هفته پژوهش در کنار برنامه های متنوع دیگر پیش بینی شده است.

زندیه تصریح کرد: شعار امسال ما «پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین درخدمت تولید ملی» است که به استقبال هفته پژوهش می رویم و با تشکیل کارگروه پژوهش، اموزش و فناوری کارهای زیادی را تدارک دیده ایم.

زندیه گفت: کارگروهی در استان متشکل از مسئولان استان، صنعت و ارگانها تشکیل شده که ریاست آن را استاندار برعهده دارد و با جلسات ماهانه در مورد مسائل مختلفی بحث می شود.

وی اظهارداشت: طرح حامد مازندرانی زاده از طرح های برجسته کشوری است که با عنوان «جمع اوری پسماند در محصولات الکترونیک: به عنوان یک طرح ملی ارائه شده که جای افتخار دارد.

زندیه یادآورشد: علیرغم اینکه تابستان دانشگاه تعطیل است اما برای کار تحقیقاتی ۲۰ محور از میان ۱۰۰ محور استخراج شد و در دو گروه ۱۰ تایی «الف» و «ب» منتشر و به نهادها اعلام شد که مورد استقبال قرار گرفت.

انتخاب ۷ طرح برتر پژوهشی در قزوین

وی اظهارداشت: در این زمینه ۶۸ طرح دریافت شد و در کارگروه مورد داوری قرار گرفت و پس از ارزیابی بدلیل کمبود اعتبار فقط ۷ طرح پذیرفته شد و در اولویت نیازهای استان قرار گرفت.

معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین بیان کرد: طرح های بعدی هم از نظر علمی پذیرفته شد اما بودجه برای اجرا نداشتیم که جای تاسف دارد نمی توانیم از همه اعتبارات پژوهشی بهره مند شویم.

وی گفت: پس از بررسی وضعیت پژوهشی استان از اواخر مهرماه کارهای عملی آغاز شدو کارگروه شکل گرفت و شورای سیاست گذاری تشکیل و شرح وظایف هر ارگان مشخص شد و قرار شد دانشگاه پیام نور میزبان باشد.

زندیه یادآورشد: نمایشگاه پژوهش در هفته آخر آذرماه در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور تشکیل خواهد شد و مراسم اختتامیه در ۲۸ آذرماه در دانشگاه امام خمینی برگزار می شود.

تجلیل از ۱۴ پژوهشگر برتر استان

وی اظهارداشت: در این هفته از ۱۴  پژوهشگر برتر استان تجلیل خواهد شد و کسانی که سال قبل برگزیده شده بودند دیگر انتخاب نخواهند شد.

زندیه بیان کرد: در کنار استادان برتر از ۵ دانشجوی پژوهشگر در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری انتخاب می شوند.

وی اظهارداشت: طرح ها باید اولویت اجرا و تنوع داشته باشد و برای توزیع عادلانه تلاش کردیم  افراد از همه مراکز انتخاب شوند و محور پژوهش ها نیز در محیط زیست، تحریم، کمبود اب و مسائل اجتماعی و علمی بوده است.

افزایش سرانه مقاله های علمی دانشگاه بین الملل

زندیه در ادامه از ارتقاء سطح پژوهشی دانشگاه در سال های گذشته خبرداد و اظهارداشت: سرانه نگارش مقاله دانشگاه در سال ۹۲ تعداد ۱.۳۹ مقاله بود که سال قبل این تعداد به  ۲.۰۲ مقاله رسید.

وی اضافه کرد: تعداد مقالات علمی پژوهشی هم در این سالها از ۳۴۶ مورد به ۶۱۹ مورد رسید و کتب چاپ شده از ۲۱ مورد به ۵۴ مورد رسیده است.

معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین اظهارداشت: قراردادهای پژوهشی دانشگاه از ۱۷۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافته که بیانگر توجه و حمایت بیشتر از کارهای تحقیقاتی است.

وی بیان کرد: در این راستا قراردادهای ملی و بین المللی هم داشتیم و فعالیت خود را توسعه داده ایم که ارزشمند است.

زندیه اظهارداشت: طرح سی دی اس که از طرح های راهبردی منطقه ای و بالاتر از برنامه های جامع شهری است را انجام می دهیم که این کار در قزوین و هشتگرد تهیه شده است.

دانشگاه بین الملل قزوین در ردیف ۵۳ دانشگاه موثر جهان

وی در از موفقیت های علمی و پژوهشی دانشگاه خبرداد و اظهارداشت: دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین در میان ۵۳ دانشگاه موثر دنیا در ارائه یک درصد مقالات ISD قرار گرفته است.

زندیه گفت: همچنین در بین سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ دانشگاه امام خمینی قزوین به عنوان دومین دانشگاه جامع کشور شناخته شده و در فعالیت های پژوهشی، دانشجویان ما توانستند رتبه اول را در لیگ اختراعات رباتیک قهرمان شدند.

دکتر زندیه که خود نیز به عنوان یکی از مفاخر علمی کشور شناخته شده اضافه کرد: در چند سال گذشته یکی از استادان دانشگاه امام خمینی توانست در ردیف یک درصد اساتید برجسته ریاضی جهان قرار گیرد و افتخارات ما را تکمیل کند.

وی اظهارداشت: سعید اسباب بندی پروفسور ارزشمند دانشگاه در ریاضی کاربردی توانست در میان ۱۶ نفر استادان برجسته ای که از کشور انتخاب شدند در ردیف یک درصد افراد برتر جهان شناخته شد.

معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین تصریح کرد: استاد اسباب بندی از مفاخر جهان و عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی هستتد که تندیس ایشان در دانشگاه نصب شده و در حال حاضر هم عضو شورای دانشگاه، هیئت علمی و هیئت ممیزه هستند که انتخاب مجدد ایشان و تکرار این موفقیت جهانی بسیار افتخار آمیز است.

وی بیان کرد: موقعیت دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین در سالهای اخیر جهشی بوده و می توان گفت دستاوردهای علمی، پژوهشی و تحقیقاتی ممتازی را به همراه داشته است.

 


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *