خانه / ویژه کنکور / داوطلبان پزشکی آزاد اعتراض خود را به کمیسیون آموزش ارائه دهند

داوطلبان پزشکی آزاد اعتراض خود را به کمیسیون آموزش ارائه دهند

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: افراد معترض می‌توانند اعتراضات خود را به صورت مکتوب و فردی به کمیسیون آموزش ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، سید حمایت میرزاده گفت: ثبت نام کنندگان ذخیره‌های دانشگاه آزاد اعتراض های خود را به صورت مکتوب به کمیسیون آموزش ارائه دهند.

وی افزود: جلسه کارگروه آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس صبح امروز ۲۸ آبان ماه با حضور رئیس دانشگاه آزاد و معاونان وی، معاونان وزیر بهداشت و رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار شد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این جلسه برای بررسی مشکل ثبت‌نام ذخیره‌های دانشگاه آزاد برگزار شد، افزود: پس از بررسی روند اتفاقات در دانشگاه آزاد مقرر شد جمع‌بندی جلسه، فردا به سمع و نظر اعضا کمیسیون آموزش رسیده و نظر کمیسیون ارائه و اجرایی شود.

میرزاده با بیان اینکه امروز آخرین جلسه کارگروه آموزش عالی با موضوع بررسی مشکل ثبت‌نام ذخیره‌های دانشگاه آزاد بود، اظهار داشت: مسئولان این دانشگاه تمام تلاش خود را برای حل مشکل معترضان به کار بردند اما نکته مهم، توجه به رتبه این افراد بود. این ساماندهی به گونه‌ای انجام شد که حق افراد تضییع نشود. برخی متقاضیان ورود به دانشگاه تراز و رتبه بهتری داشتند و نباید اجحافی در حق آنها صورت می‌گرفت.

وی خاطرنشان کرد: مشکل ۹۰ درصد ثبت نام کنندگان ذخیره‌های دانشگاه آزاد حل شد اما مشکل ۱۰ درصد باقی باتوجه به تراز و رتبه پایین آنها به سادگی قابل حل نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: براساس رایزنی‌های انجام شده با وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، افرادی که به منظور ثبت نام در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد از دانشگاه‌های دولتی انصراف داده‌ بودند، اکنون می‌توانند در دانشگاه‌ مبدا خود به ادامه تحصیل بپردازند.

دانشگاه آزاد باید خسارت افرادی که ثبت نام آنها لغو شده است را بپردازد

میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد باید خسارت افرادی که ثبت نام آنها لغو شده است را بپردازد، خاطرنشان کرد: اواخر آذر ماه برای دانشجویان فرصت مجدد برای تغییر در محل تحصیل در سایت دانشگاه آزاد ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به راهکارهای دانشگاه آزاد برای ساماندهی وضعیت افرادی که ثبت نام آنها ملغی شده است، گفت: دانشگاه آزاد با به کارگیری راهکارهایی مانند افزایش ظرفیت دانشگاه‌ها، جابه جایی و انتخاب رشته مجدد مشکل ۹۰ درصد معترضان را حل کرد. تراز ۱۰ درصد باقی مانده متناسب با ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به اینکه ممکن است نظر کمیسیون تغییراتی در پذیرش افراد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی ایجاد کند، افزود: بعید است؛ ممکن است پیشنهادات تکمیلی ارائه شود اما از آنجا که تصمیمات براساس بررسی و کارشناسی اتخاذ شده تغییر در آن بعید به نظر می‌رسد.

میرزاده گفت: افراد معترض می‌توانند اعتراضات خود را به صورت مکتوب و فردی به کمیسیون آموزش ارائه دهند تا بررسی لازم صورت گیرد و دانشگاه آزاد لیست کاملی از افرادی که ثبت نام آنها لغو شده و … به کارگروه آموزش عالی ارائه داده است.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *