خانه / ویژه کنکور / شرایط ثبت نام در کنکور دکتری ۹۸ + زمان برگزاری آزمون

شرایط ثبت نام در کنکور دکتری ۹۸ + زمان برگزاری آزمون

سخنگوی سازمان سنجش و آموزش کشور جزئیات برگزاری آزمون دکتری ۹۸ را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین توکلی سخنگوی سازمان سنجش کشور در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: تا ساعت ۱۱ امروز (چهارشنبه ۷ آذرماه)  ۶۲۴ هزار نفر در آزمون دکتری‌ ۹۸ثبت‌نام کرده‌اند؛ داوطلبان‌ پس از پرداخت هزینه ثبت نام توسط کارت‌های عضو شتاب (هزینه ثبت نام ۶۰۰ هزار ریال است) می‌توانند در آزمون دکتری‌ شرکت کنند و علاوه بر این می‌توانند با پرداخت مبلغ ۶۰۵ هزار ریال تمام فرآیندهای‌ آزمون را از طریق پیامک‌ پیگیری کنند.

کارت ورود به آزمون دکتری چه زمانی صادر می‌شود؟

سخنگوی سازمان سنجش کشور ادامه داد: ما هر ساله برآورد هزینه می‌کنیم و در هیئت دولت ابلاغ می‌شود؛ در حال حاضر منتظر ابلاغیه‌ آن هستیم؛ با توجه به برنامه زمانی کارت ورود به جلسه در ۳۰ بهمن ماه ۹۷ در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند از این تاریخ تا ۲ اسفند ۹۷ به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه و نسبت به دریافت پرینت‌ کارت خود اقدام کنند.

وی افزود: این آزمون در هفت گروه آموزشی و ۲۴۵ حوزه‌ مختلف‌ برگزار می‌شود؛ فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد یا فارغ‌ التحصیلان شورای عالی فرهنگی و یا شاغلینی‌ که اقدام به دریافت مدرک کارشناسی خود کرده اند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

توکلی تشریح کرد: در هر یک از رشته‌های امتحانی دروس اختصاصی داریم؛ زبان برای هر ۲۴۵ رشته مشترک است؛ منابع آزمون دکترای ۹۸ نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است و داوطلبان باید به سوالات اختصاصی پاسخ دهند که این سوالات اختصاصی با ضریب چهار خواهند بود همچنین دروس استعداد تحصیلی با ضریب‌ یک خواهد بود.

سخنگوی سازمان سنجش و آموزش کشور درباره نحوه پذیرش یادآوری کرد: بر اساس قانون، پذیرش در دوره دکتری و دامپزشکی شامل‌ ۲ مرحله است که مرحله اول آزمون پیش رو و پس از این آزمون کارنامه صادر می‌شود که حاوی نمرات خام است.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *