خانه / ویژه کنکور / صحت نداشتن توقف پرداخت وام ویژه دکتری

صحت نداشتن توقف پرداخت وام ویژه دکتری

عباس قنبری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عدم توقف پرداخت وام دانشجویان دکتری گفت: وام ویژه دکتری همچون سال گذشته با رویکرد حمایت از دانشجویان دکتری پرداخت می شود .

وی ادامه داد: این وام به صورت وام اختصاصی از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و همچنین با رویکرد هم افزایی از طریق یکی از بانک های طرف تعهد این صندوق به دانشجویان پرداخت می شود .

قائم مقام رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: در سال گذشته این مبلغ به صورت ماهانه ۷۰۰ هزارتومان به دانشجویان دکتری روزانه پرداخت شده و امسال هم این روند ادامه دارد .

رشد عملکرد وام ضروری و تحصیلی ویژه دکتری

وی با اشاره به روند رشد عملکرد وام ضروری و تحصیلی ویژه دکتری در صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: اگر بخواهیم به صورت منصفانه در یک بازه زمانی چهار ساله روند این رشد وام ها را عنوان کنیم، بدین شرح است: در سال ۹۳ حدود ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، در سال ۹۴ حدود ۲۱ میلیارد تومان، در سال ۹۵ حدود ۵۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ حدود ۱۶۶ میلیارد تومان رشد داشته است.

قنبری افزود: در سال ۹۷ هم با همان روند و رویکرد هم از طریق صندوق و هم از طریق بانک طرف تعهد صندوق، در حال پرداخت است.

پرداخت حدود ۳۶ میلیارد تومان وام تحصیلی دکتری از ابتدای سال جاری

وی تاکید کرد: در بهار و تابستان سال جاری با هماهنگی‌هایی که با بانک طرف تعهد صندوق داشته‌ایم، از ابتدای سال ۹۷ حدود ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وام تحصیلی ویژه دکتری به تعداد ۱۹ هزارو ۹۱۸ نفر پرداخت شده است.

پرداخت ۳۳ میلیارد تومان وام ضروری ویژه دکتری

قنبری یادآورشد: این در حالی است که صندوق رفاه دانشجویان به صورت وام ضروری ویژه دکتری مبلغ ۳ میلیون تومان به هر دانشجو در سال ۹۶ پرداخت کرده است به عبارتی دیگر در سال گذشته ۱۱ هزارو ۲۰۰ دانشجو معادل ۳۳ میلیارد تومان وام ضروری ویژه دکتری استفاده کردند.

قائم مقام رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: من به دانشجویان اطمینان می دهم همکاران ما در وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویان تمام اهتمام و تلاش خود را برای حمایت از دانشجویان به کار می گیرند تا دانشجویان به تحصیل، پژوهش و به زندگی مطلوب دانشجویی خود ادامه دهند .

پرداخت ۷۲ میلیارد تومان وام توسط صندوق و بانک عامل

قنبری خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا امروز به صورت دو مرحله وام فصلی از طریق صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و بانک طرف تعهد صندوق رفاه، معادل ۷۲ میلیارد تومان وام به ۳۶ هزار ۱۷۱ نفر پرداخت شده است .

حمایت صندوق رفاه وزارت علوم از دانشجویان دکتری

وی ادامه داد: اعتقاد ما براین است جامعه دانشجویی درک و فهم بالایی دارد، خدمات را می بینند و ارتباط خوبی جامعه دکتری با وزارت علوم داشته و نشست هایی را با وزارت علوم، صندوق رفاه و سازمان امور دانشجویان دارند و مسائل دانشجویان را پیگیری می کنند و مانیز ضمن اینکه خودمان را مکلف به پاسخ گویی می دانیم با مشارکت و هماهنگی از دانشجویان دکتری حمایت می کنیم .

تشکیل کارگروه مشترک بین صندوق رفاه و بانک طرف تعهد صندوق

وی یادآورشد: همچنین کارگروه مشترکی بین صندوق رفاه و بانک طرف تعهد صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تشکیل شده است که هر ماه مسائل و موارد مرتبط را بررسی می کند و از طریق بانک نامه هایی مبنی بر فعالیت بی وقفه و مناسب شعب استانی با دانشجویان برای تسهیل پرداخت و رفع هر گونه ابهام ارسال شده است.

قنبری افزود: این نشان دهنده اهتمام صندوق رفاه و بانک طرف تعهد صندوق، برای تداوم تفاهم نامه، تقویت آن و تسهیل شرایط تا اتمام زمان تعهد و توافق طرفین است .

به گزارش مهر، اخیرا یکی از سایت های خبری عنوان کرده بود که وام ویژه دکتری از قرار بود از طریق بانک طرف تعهد صندوق پرداخت شود، به بهانه اتمام زمان قرارداد از ارایه خدمات سرباز زده و وام دکتری توسط بانک مذکور پرداخت نمی شود.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *