خانه / ویژه کنکور / مجوزی برای اردوهای مختلط دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود

مجوزی برای اردوهای مختلط دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود

غفاری گفت: مجوز برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود و نخواهد شد.

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برگزاری اردوی مختلط دانشجویی در یکی از دانشگاه‌های مشهد اظهار کرد: هیچ دانشگاهی  حق برگزاری چنین اردویی را ندارد و اگر موردی گزارش شود به شدت برخورد می‌کنیم.

وی ادامه داد: قطعا اردوها بر اساس آیین نامه‌های وزارت علوم برگزار می‌شوند، اگر دانشگاهی بر خلاف این آیین نامه چنین اردوهایی را برگزار کند به شدت برخورد می‌شود.

اردوهای دانشگاهی آئین نامه‌های خاص دارند

معاون فرهنگی وزیر علوم اضافه کرد: اردوهای مختلف داریم که هرکدامشان آیین نامه‌های خاص خود را دارند، اردوهای فرهنگی در درون دانشگاه ها باید تفیک شده باشد و در آیین نامه‌های ابلاغی وزارت علوم به دانشگاه‌ها استاندارد برگزاری این چنین اردوها ذکر شده است.

غفاری تصریح کرد: مجوز برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود و  نخواهد شد در این مورد آئین نامه‌ها به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است، اما اصلاح آئین نامه اردو‌های دانشجویی را باید شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها تدوین کند تا پس از تدوین به دانشگاه‌ها ابلاغ شود.

وی ادامه داد: مجوزهای اردوها باید از حوزه فرهنگی دانشگاه صادر شود، اما در تبصره ماده دو دستورالعمل سفرهای آموزشی و پژوهشی که از سوی وزارت علوم ابلاغ شده است، مجوز این سفرها برعهده دانشکده و استاد مربوطه است.

وی  با بیان اینکه در اردوهایی که توسط دانشگاه ها برگزار می‌شود تمام شئونات مطابق دستورالعمل وزارت علوم رعایت می‌شود، افزود: نوع دیگر اردوهایی که در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، اردوهای علمی است که این اردوها هم آئین نامه جدا دارد این اردوها شامل شرکت در نمایشگاه، بازدید تخصصی، شرکت در کنفرانس‌ها، بازدید های علمی و غیره می‌شود که آئین‌نامه و ضوابط مخصوص به خود را دارد.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *