خانه / ویژه کنکور / هیچ مجوزی برای برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود

هیچ مجوزی برای برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: مجوز برگزاری هیچ اردوی مختلطی در دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود و نخواهد شد.

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و کنکور گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص  ممنوعیت تشکیل اردوهای مختلط دانشجویی گفت: هیچ دانشگاهی  حق برگزاری چنین اردویی را ندارد و اگر مواردی گزارش شود به شدت برخورد می کنیم.

وی ادامه داد: مجوز اردوی مختلط در دانشگاه‌ها صادر نمی‌شود و  نخواهد شد؛ آئین نامه ها به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است، اما اصلاح آئین نامه اردو‌های دانشجویی را باید شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها تدوین کند و پس از تدوین آن به دانشگاه‌ها ابلاغ شود.

معاون فرهنگی وزارت علوم اضافه کرد: عمدتا این اردوها از سوی دانشگاه ها برگزار نمی شود و هیچ دانشگاهی در این خصوص مجوز نمی دهد؛ بازهم اعلام می کنیم اگر گزارشی مبنی بر این اردوها برسد به شدت برخورد می کنیم.

غفاری بیان کرد: اگر جمعی از دانشجویان با همکاری یکدیگر اردوی مختلطی برگزار می کنند، خارج از عهده دانشگاه ها و وزارت علوم است؛ توصیه می کنیم دانشجویان همواره مراعات دانشگاه ها را داشته باشند.

وی  با بیان اینکه در اردوهایی که توسط دانشگاه ها برگزار می‌شود تمام شئونات مطابق دستورالعمل وزارت علوم رعایت می‌شود، ادامه داد: نوع دیگر اردوهایی که در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، اردوهای علمی است که این اردوها هم آئین نامه جدا دارد این اردوها شامل شرکت در نمایشگاه، بازدید تخصصی، شرکت در کنفرانس‌ها، بازدید های علمی و غیره می‌شود که آئین‌نامه و ضوابط مخصوص به خود را دارد.

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: مجوزهای اردوها باید از حوزه فرهنگی دانشگاه صادر شود، اما در تبصره ماده دو دستورالعمل سفرهای آموزشی و پژوهشی که از سوی وزارت علوم ابلاغ شده است، مجوز این سفرها برعهده دانشکده و استاد مربوطه است.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *