خانه / ویژه کنکور / پذیرش دانشجوی پولی در ۲۲ پردیس خودگردان دانشگاه های علوم پزشکی

پذیرش دانشجوی پولی در ۲۲ پردیس خودگردان دانشگاه های علوم پزشکی

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی وابسته به وزارت بهداشت در پذیرش دانشجوی شهریه پرداز که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اعلام شده است، در ۲۲ پردیس علوم پزشکی دانشجو پذیرفته می شود.

شیوه پذیرش دانشجو به صورت متمرکز است و داوطلبان باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شماره ( ۱) آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ باشند.

دارا بودن سلامت جسمانی و روانی برای تحصیل در رشته مورد علاقه بر مبنای جدول نقص عضو غیرمؤثر مندرج در بخش پیوست های دفترچه راهنمای انتخاب رشته از جمله شرایط عمومی پذیرش است.

بر اساس شرایط اختصاصی اعلام شده برای پذیرش دانشجو در پردیس دانشگاه های علوم پزشکی، داوطلبان باید قادر به پرداخت شهریه باشند.

میزان شهریه هر ساله توسط وزارت بهداشت، تعیین و طبق مصوبه هیأت امنای دانشگاه محل تحصیل اخذ خواهد شد.

پذیرفته شدگان موظف به پرداخت هزینه های تسهیلاتی و رفاهی به طور جداگانه هستند.

محل تشکیل کلاس های دروس تئوری و علوم پایه در پردیس ها و یا هر مکانی که دانشگاه صلاح بداند، است.

پذیرفته شدگان تابع تمامی مقررات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله شرکت در آزمون های جامع کشوری و کسب حدنصاب قبولی از آزمون های مذکور مانند سایر دانشجویان گروه پزشکی هستند.

هرگونه انتقال و میهمان شدن از پردیس های خودگردان به دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی داخل کشور، ممنوع است.

نقل و انتقال و میهمان شدن از یک پردیس به پردیس دیگر در صورت موافقت پردیس مبدأ و مقصد، با رعایت سایر ضوابط مندرج در آیین نامه انتقال مربوط به پردیس های خودگردان، بلامانع است.

دانش آموختگان پردیس دانشگاه های علوم پزشکی ملزم به گذراندن لایحه طرح نیروی انسانی، مشابه سایر دانش آموختگان هستند.

در پایان دوره به دانش آموختگان مدرک تحصیلی مشابه دیگر دانشجویان همان دانشگاه ها، اعطاء خواهد شد.

پذیرش دانشجو در دوره های پردیس خودگردان دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به صورت متمرکز انجام خواهد شد، لذا این رشته ها فاقد لیست افراد ذخیره (برای ثبت نام) هستند. در صورت عدم ثبت نام پذیرفته شدگان در موعد مقرر، قبولی آنان لغو می شود.

شهریه های مصوب هیأت امنای دانشگاه های علوم پزشکی برای دوره پردیس خودگردان در وبسایت دانشگاه های علوم پزشکی مربوطه درج شده است.

در این دوره ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی شامل اردبیل، ارومیه، اصفهان، ایران، بابل، بندرعباس، تبریز، تهران، جندی شاپور اهواز، زاهدان، زنجان، شهید بهشتی، شیراز، کاشان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران، مشهد، همدان و یزد دارای پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی هستند.

در این پردیس ها دانشجو باید شهریه بپردازد.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

سرای دانش فدک | The Lost Magic formula of Learn Essays Cyberspace

One more disadvantage of pure ingredients stands out as the reduced group of pure products …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *